61 627 07 07   

ZAREZERWUJ WIZYTĘ  

Przygotowanie do badania

Sprawdź co musisz wiedzieć
 • REZONANS MAGNETYCZNY +

  Przeciwwskazaniami do rezonansu magnetycznego są wszczepione urządzenia elektryczne, takie jak defibrylator lub rozrusznik serca, implant ślimakowy, neurostymulator, metalowe ciała obce w tkankach miękkich (np. płytki ortopedyczne, klipsy naczyniowe lub odłamki w sąsiedztwie narządów miąższowych, naczyń, gałek ocznych itp.). Nie zaleca się wykonywania badania MR u kobiet w I trymestrze ciąży.

  Dla zachowania pełnych zasad bezpieczeństwa konieczne jest zgłoszenie osobie przeprowadzającej badanie ewentualnej obecności wszczepionych urządzeń medycznych, endoprotez lub innych metalicznych ciał obcych- w tym celu przed badaniem pacjent wypełnia szczegółową ankietę.

  Przedmioty, które pacjenci i inne osoby muszą usunąć przed wejściem do pracowni rezonansu magnetycznego: portfel, pieniądze, karty kredytowe, karty z paskami magnetycznymi, urządzenia elektroniczne, takie jak telefony komórkowe, aparaty słuchowe, metalową biżuterię, zegarki, klucze, monety, spinki do włosów oraz jakiekolwiek części ubioru, które zawierają metalowe części.

  Przedmioty, które mogą pogarszać jakość obrazu, jeżeli znajdą się w pobliżu badanej okolicy, obejmują: endoprotezy lub protezy, niektóre tatuaże, permanentny makijaż (zmienia obrazy rezonansu magnetycznego, jak i również stwarzają ryzyko podrażnienia lub obrzęku skóry). Wypełnienia uzębienia, aparaty ortodontyczne i protezy zębowe mogą powodować rozmycie obrazu w obszarze twarzy lub mózgu.

  Na badanie MR z kontrastem należy przyjść na czczo lub co najmniej 4-5 godzin po ostatnim posiłku. Należy zabrać ze sobą aktualny wynik kreatyniny (wynik badania ważny jest 31 dni). Leki zażywane codziennie należy przyjąć zgodnie z zaleceniami lekarza popijając wodą niegazowaną. Po zakończeniu badania w celu łatwiejszego wydalenia środka kontrastowego z organizmu zalecane jest spożywanie dużej ilości płynów- około 1 litra wody lub napojów niegazowanych ciągu następnych 24 godzin. Prosimy o zgłoszenie się na badanie 30 minut wcześniej w celu wypełniania ankiety.

  Rezonans magnetyczny bez kontrastu nie wymaga specjalnego przygotowania.Prosimy o zgłoszenie się na wizytę 30 minut wcześniej w celu wypełnienia ankiety.

  Na badanie należy zgłosić się z dowodem osobistym oraz wcześniejszą dokumentacją medyczną badanej okolicy np. USG, MR, TK itd. Prosimy również o zabranie ze sobą wszystkich wypisów szpitalnych. Badanie MR nie wymaga skierowanie od lekarza.
 • TOMOGRAFIA KOMPUTEROWA +

  Na badanie TK z kontrastem należy przyjść na czczo lub co najmniej 4-5 godzin po ostatnim posiłku. Należy zabrać ze sobą aktualne wyniki kreatyniny i TSH (wynik badania ważny jest 31 dni). Jeżeli pacjent choruje na cukrzycę i jest leczony Metforminą, powinien odstawić lek na 48h przed i 48h po badaniu TK z kontrastem. Pozostałe leki zażywane codziennie należy przyjąć zgodnie z zaleceniami lekarza popijając wodą niegazowaną. Po zakończeniu badania w celu łatwiejszego wydalenia środka kontrastowego z organizmu zalecane jest spożywanie dużej ilości płynów- około 2-2,5 litra wody lub napojów niegazowanych ciągu następnych 24 godzin. Prosimy o zgłoszenie się na badanie 30 minut wcześniej w celu wypełniania ankiety.

  Tomografia komputerowa jamy brzusznej i miednicy. Na badanie należy przygotować się tak jak do badania tomografii z kontrastem (patrz powyżej). Do badania TK jamy brzusznej i miednicy należy zgłosić się godzinę przed ustalonym terminem badania i przynieść ze sobą 1,5 l niegazowanej wody.

  Tomografia komputerowa bez kontrastu nie wymaga specjalnego przygotowania.Prosimy o zgłoszenie się na wizytę 30 minut wcześniej w celu wypełnienia ankiety.

  Na badanie należy zgłosić się z dowodem osobistym, skierowaniem oraz wcześniejszą dokumentacją medyczną badanej okolicy np. USG, MR, TK itd. Prosimy również o zabranie ze sobą wszystkich wypisów szpitalnych.
 • USG +

  Przygotowanie do badania USG jamy brzusznej.W dniu badania należy przyjść na czczo lub co najmniej 4-5 godzin po posiłku, nie należy pić również płynów gazowanych. W dniu poprzedzającym badanie należy przyjąć Espumisan- 3 razy po 2 kapsułki oraz zachować dietę lekkostrawną. Pacjenci przyjmujący leki powinni przyjąć leki zgodnie z zaleceniem lekarza, popijając je niegazowaną wodą.

  Przygotowanie do badania USG układu moczowego.Ocena nerek nie wymaga szczególnego przygotowania, jednak do prawidłowej oceny pęcherza moczowego należy wypić co najmniej jedną godzinę przed badaniem 1-1,5 litra płynu niegazowanego. Odpowiednie przygotowanie do badania pozwala ocenić kształt, zarysy oraz grubość ścian pęcherza moczowego.

  Na badanie należy zgłosić się z dowodem osobistym oraz wcześniejszą dokumentacją medyczną badanej okolicy. Proszę zabrać ze sobą wyniki poprzednich badań USG, wypisy szpitalne, zdjęcia mammograficzne- dotyczy USG piersi. Badanie USG nie wymaga skierowania.
 • RTG +

  Na badanie RTG kręgosłupa lędźwiowo- krzyżowego należy przyjść na czczo lub co najmniej 5-6 godzin po posiłku. W dniu poprzedzającym badanie należy przyjąć Espumisan- 3 razy po 2 kapsułki oraz zachować dietę lekkostrawną. Odpowiednie przygotowanie gwarantuje wysoką jakość obrazu radiologicznego. Pozostałe badania RTG nie wymagają specjalnego przygotowania.

  Na badanie należy zgłosić się z dowodem osobistym, skierowaniem oraz wcześniejszą dokumentacją medyczną badanej okolicy. Osoby niepełnoletnie proszone są o zabranie książeczki zdrowia dziecka.
 • PANTOMOGRAM +

  Przed badaniem pantomograficznym należy usunąć wszystkie ozdoby z okolicy głowy i szyi, okulary, aparaty słuchowe i ruchome uzupełnienia protetyczne. Badanie wymaga skierowania od lekarza dentysty.
 • 1

Współpracujemy z najlepszymi specjalistami.
Korzystamy z najnowocześniejszego sprzętu dostępnego na rynku.
Naszą ofertę kierujemy zarówno do pacjentów indywidualnych jak i dla firm.

Slider